У 2020 році світ відзначає 75 річницю визволення в'язнів концентраційного табору смерті Аушвіц-Біркенау (Освенцим).

У День пам’яті жертв Голокосту у багатьох країнах світу відбуваються меморіальні, поминальні заходи. 16 січня 2020 року у Верховній Раді України відбулась меморіальна церемонія, присвячена Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту, на якій був присутній посол Ізраїлю Джоель Ліон.
27 січня Меморіальна церемонія у пам'ять про жертви Голокосту пройде в Організації Об'єднаних Націй. У 2020 році тематичне спрямування діяльності з розповсюдження знань і збереження пам'яті про Голокост має назву 75 років після Освенцима — поширення знань і збереження пам'яті про Голокост в цілях досягнення загальної справедливості.
У Польщі День пам’яті жертв Голокосту пройде на території колишнього концтабору Освенцим-Аушвіц.
Світова спільнота не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля щодо окремої групи людей. Майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, інакше може дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому.
У цей день, День скорботи й пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі й висловлюємо свої співчуття болю та втраті, ім’я якої Голокост. Будемо пам’ятати. Але нехай живе надія, що такого більше ніколи не повториться!