Ініціатива FAST TRACK CITIES в Києві: досягнення чи провал?


Народний депутат України Лада Булах, яка у 2018 – 2019 рр. була виконавчою директоркою БО «100 відсотків життя. Київський регіон» виділила три найбільших досягнення ініціативи: збільшення динаміки і обсягу тестування загального населення столиці, децентралізація медичних послуг та залучення більшої кількості інфекціоністів до інтенсивного лікування пацієнток з ВІЛ-інфекцією.


Представниці ГО «Позитивні жінки» Анна та Віра у інтерв’ю звернули увагу на те, що FASTTRACKCITIES має вже великі досягнення, але недостатньо враховується фактор гендерної чутливості в наданні медичних та соціальних послугах для жінок. Також, активістки відзначили, що ініціативу не можна розглядати в майбутньому без урахування жіночої складової.Олена Шерстюк, радниця ЮНЕЙДС в Україні з питань комунікації та глобальних ініціатив, вказала на те, що ініціатива створила поле для більш довірливої комунікації між громадським сектором та органами місцевого самоврядування, що є запорукою подальшої успішної реалізації. Саме діалог, який сповнений відвертим спілкуванням, як на рахунок успіхів, так і недоліків дає можливості для врахування потреб всіх вразливих груп, зокрема і жінок в наступних етапах реалізації ініціативи після 2020 р.


Олександр Юрченко, головний лікар Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом у 2015 – 2018 рр. Попри досягнення ініціативи існує потреба в зміні нормативної бази з тестування та консультування на ВІЛ пацієнтів. Спрощення системи обліку пацієнтів та формування більш мобільної системи видачі АРТ змогли б суттєво прискорити реалізацію цілей «90-90-90». Ці нововведення можуть бути реалізовані тільки засобами адвокації громадського сектору перед національними і місцевими органами охорони здоров’я.


Протягом двох тижнів фахівці БО "100 відсотків життя. Київський регіон" спілкувалися з ключовими особами реалізації ініціативи FAST TRACK CITIES в м. Києві. Наші експерти Анастасія Демкова та Сергій Піддубний провели низку інтерв'ю та зібрали досить цікавий матеріал, що стане підгрунтям для дослідження в рамках проєкту «Аналіз місцевого бюджету з охорони здоров’я та соціальних послуг для ВІЛ-інфікованих жінок м. Києва»


Мета ініціативи, FAST TRACK CITIES, до 2030 року - остаточно побороти СНІД через активну протидію епідемії у великих містах, де проживають майже 70% всіх людей, які живуть з ВІЛ.

Для цього вже до кінця 2020 року за рахунок впровадження інноваційних муніципальних підходів до профілактики ВІЛ, доступу до лікування, підтримки хворих та інформування населення повинні бути виконані цілі «90-90-90». А саме: 90% людей що живуть з ВІЛ - знають про свій статус, 90% з них приймають препарати антиретровірусної терапії, 90% з них мають невизначене вірусне навантаження.

Яцек Тишко та Віталій Кличко. Київ долучився до ініціативи.

Довідково: на кінець вересня 2020 р. показники реалізації ініціативи в місті Київ: "67-88-95". Тобто лише 67% ЛЖВ знають про свій статус, 88% з них приймають АРТ і 95% з них мають не визначене вірусне навантаження.


Вже дуже скоро ми опублікуємо результати досліджень, які визначать оцінку якості соціальних та медичних послуг для жінок, що живуть з ВІЛ в місті Києві передбачених за рахунок місцевого бюджету.91 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Адреса :
м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 16 В
(вхід з двору Європейського Університету)

Телефонуйте:
Тел.: +38 044 362 45 20

Для листувань:
03115, а/с 74, office@100lifekyiv.org

© 2018-2019 БО "100 відсотків життя.
Київський регіон". Сайт створено на Wix.com

150х56.jpg