ТИЖДЕНЬ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ: ДЛЯ МАТУСЬ ЯКІ ЖИВУТЬ З ВІЛ

Протягом останніх років в Україні спостерігається  зростання кількість ВІЛ-інфікованих осіб, серед яких значну долю складають жінки переважно репродуктивного віку. Це обумовлено, в першу чергу, зростанням гетеросексуального шляху передачі. Внаслідок цього значно  збільшилась кількість дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями. За відсутності профілактики та лікування від своїх матерів вірус успадковують до 30% новонароджених. 

Тому профілактика вертикальної трансмісії від матері до дитини має надзвичайно важливе значення.


Передача ВІЛ від матері до дитини відбувається:

1. Під час вагітності: трансплацентарним, висхідним (через амніотичні оболонки та навколоплодові води) шляхами, а також при діагностичних інвазивних втручаннях.

2. Під час пологів при проходженні плода через природні пологові шляхи.

3. Після пологів  у разі грудного вигодовування.

Стратегія профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини 


Стратегія профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини в Україні будується на 4-х компонентному підході, визначеному Всесвітньою організацією охорони здоров’я:

попередження інфікування ВІЛ серед жінокпрофілактика небажаної вагітності профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини:антенатальна охорона плода;дотестове та післятестове консультування; обстеження вагітних на ВІЛ;антиретровірусна профілактика та лікування вагітної, роділлі, породіллі та   новонарожденного; безпечні пологи, обстеження новонароджених на ВІЛ;безпечне вигодовування.турбота та соціальна підтримка після пологів породіллі, новонародженого та членів їх родин.​

Фактори ризику


Фактори ризику, які підвищують частоту передачі ВІЛ від матері до дитини: 

Прогресуюча стадія ВІЛ-інфекції       Відсутність антиретровірусної терапії під час вагітності. Наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом.Низьке набування маси тіла під час вагітності.Обтяжений акушерський анамнез.Загроза переривання вагітності.Розвиток плацентарної недостатності та затримка розвитку плода, маловоддя.Довготривалий  безводний період.Пологи через природні пологові шляхи, інвазивні втручання під час пологів. Грудне вигодовування.Низький соціальний рівень жінки, недостатність харчування,       незадовільні умови проживання.Шкідливі звички під час вагітності (прийом наркотичних речовин, тютюнопаління, вживання алкоголю). Відсутність антиретровірусної терапії для роділлі, породіллі та новонародженого.

45 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Адреса :
м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 16 В
(вхід з двору Європейського Університету)

Телефонуйте:
Тел.: +38 044 362 45 20

Для листувань:
03115, а/с 74, office@100lifekyiv.org

© 2018-2019 БО "100 відсотків життя.
Київський регіон". Сайт створено на Wix.com

150х56.jpg