Старости ОТГ Фастівського району боротимуться з епідемією туберкульозу. ТБ потрібно лікувати!

Зі стрімким поширенням захворюваності на COVID-19, перепрофілюванням клінічних лікарень для прийому пацієнтів з коронавірусною інфекцією, спотсерігається зниження виявлень випадків туберкульозу.


Основними причинами цього явища є банальний страх. Люди побоюються звертатись до лікарів, знаходитись в лікарнях, щоб "не інфікуватись коронавірусом", ігноруючи при цьому наявні симтоми та ознаки, що можуть свідчити в т.ч. і про туберкульоз.У зв'язку з цим фахівці медичної та соціальної сфер прогнозують сплеск захворюваності на туберкульоз найближчими роками.


Перевантажена та втомлена боротьбою з COVID-19 система охорони здоров'я навряд буде спроможна самостійно протистояти всім соціально небезпечним захворюванням і потребуватиме допомоги та навіть просто підтримки суспільства.


І на сьогодні наша задача не чекаючи сплесків захворюваності вже розпочинати адвокаційні заходи та готувати підгрунтя для швидкого реагування і безумовної боротьби проти епідемій, боротьби за кожне життя.


18 березня, за сприяння Фастівської мерії, відбулось перше засідання представників влади, організацій громадського сектору та старост об'єднаних територіальних громад, що несподівано поєднало в собі формати круглого столу, звітної конфернеції та адвокаційного тренінгу.


Благодійна організація "100 відсотків життя. Київський регіон" є безумовним експертом з розробки механізму та впровадження закупівлі соціальних послуг в тому числі в неурядових організацій за рахунок бюджетних коштів. За три роки організація неодноразово виграла торги на майданчиках електронних закупівель та успішно впровадила низку проєктів з профілактики соціально небезпечних захворювань, догляду і підтримки людей з хронічними захворюваннями та палативного нагляду (за невиліковно хворими людьми).

Саме тому фахівці організації представили старостам 9 ОТГ Фастівського району механізм закупівель соціальних послуг, концепцію соціального супроводу та ін. профілактичних і супутніх заходів визначених як ефективні дії з подолання та попередження епідемії туберкульозу в регіоні.


Охарактеризували проблематику самої хвороби, специфіку поширення епідемії та суть протиепідемічних заходів генеральний директор «Київського обласного фтизіатричного центру» Кравченко В.В. та медичний директор того ж закладу Степова Н.О.

Щодо проблем медичної сфери в регіоні присутніх консультувала заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, з питань медицини Давиденко О. П.

Підсумовуючи результат зустрічі, Олена Святюк - директор виконавчий та Максим Максимчук - менеджер по роботі з хворими на туберкульоз БО "100 відсотків життя. Київський регіон" констатували дійсну потребу регіону в підготовці стратегії закупівель соціальних послуг в НУО за рахунок місцевих бюджетів та здійсненні всіх можливих процедур для старту соціально-психологічного та медико-соціального супроводу хворих на туберкульоз, з метою унеможливлення поширення та розвитку епідемії, яка може бути ще загрозливішою ніж COVID-19.


Учасники висловили одностайну згоду продовження робочих зустрічей для прискорення процесу, адже проблема і дійсно кричуща, подивитись хоча б на сухі факти:

  • щорічно у світі реєструють 10 млн нових випадків захворювань на туберкульоз, близько 2 млн хворих помирають;

  • більша частина хворих припадає на країни з низьким рівнем доходу, серед яких – Україна;

  • у 2019 році в Україні було зареєстровано понад 25 тис нових випадків туберкульозу (включно з рецидивами);

  • у ВООЗ стверджують, що близько 23% випадків захворювання в Україні не виявляються;

  • за даними ВООЗ близько третини населення світу інфіковано бактерією туберкульозу, але хвороба розвивається лише у невеликої частки інфікованих.

38 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Адреса :
м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 16 В
(вхід з двору Європейського Університету)

Телефонуйте:
Тел.: +38 044 362 45 20

Для листувань:
03115, а/с 74, office@100lifekyiv.org

© 2018-2019 БО "100 відсотків життя.
Київський регіон". Сайт створено на Wix.com

150х56.jpg