Найбільше жінки, що живуть з ВІЛ в м. Київ потребують безоплатних послуг УЗД-дослідження, КТ/МРТ, стоматологічних та консультацій мамолога і гінеколога.
Такі результати виявили фахівці дослідницького проєкту, що має на меті визначити рівень реалізації бюджетних програм, а також якість послуг та рівень задоволеності соціальними і медичними послугами жінками, що живуть з ВІЛ в м. Київ.
Дослідники провели опитування 1000 ВІЛ+ Киянок в ході яких виявили низку цікавих фактів.

Більшість респонденток (71%) відповіли, що приймають АРТ постійно. Але 24 % приймають ліки з перевами, а 5% не приймають взагалі.
Це може свідчити про недостатню якість або відсутність доступу до соціальних послуг, що включають формування прихильності до прийому препаратів антиретровірусної терапії, а також стратегії піклування про власне здоров'я і принципів розуміння свого діагнозу, життя з ВІЛ-статусом.

65% ВІЛ+ Киянок, які отримували або отримують соціальні послуги найбільш затребуваними безкоштовними соціальними послугами, назвали: інформаційне та психологічне консультування (59%), індивідуальна підтримка (37%), мотиваційний консультування (18%). Актуальними для жінок, що живуть з ВІЛ, є такі соціальні послуги: консультації юриста та психолога, оздоровлення та групова психосоціальна підтримка. Актуальними медичними послугами для ВІЛ-позитивних жінок, які вони не можуть отримати безкоштовно, є: діагностичні дослідження (УЗД, МРТ, КТ), послуги стоматолога, репродуктолога, мамолога (діагностика і консультація), фахівця з планування сім'ї і гінекології.

Питання оцінки підтримки від міської влади респондентками був сприйнятий як фінальна оцінка всієї соціальної підтримки. 92% респонденток змогли в анкеті дати цьому оцінку. З цієї кількості відповідей більша частина відповідей (57%) становив варіант «погано», ще 1% відповідей характеризується категорично низькою оцінкою «ніяк».
Оцінку «задовільно» поставило 35,5% опитаних жінок, що живуть з ВІЛ. Багато респонденток в процесі відповіді відзначали, що їм важко оцінити надану / ненадану соціальну допомогу з боку міської влади Києва і тому вони ставлять «нейтральну» оцінку. Тільки 6,4% респонденток впевнено оцінили роботу міста в сфері соціальних послуг як «добре».
Виходячи з цього ми можемо зафіксувати, що кожна друга жінка відверто незадоволена рівнем і якістю соціальної підтримки міської влади в зв'язку зі складними життєвими обставинами через ВІЛ-позитивний статусу.
Детально ознайомитись з матеріалами соціологічної оцінки: