Соціологічна оцінка "Актуальні соціальні та медичні послуги в Києві для жінок, що живуть з ВІЛ"

Оновлено: 16 груд 2020 р.

Найбільше жінки, що живуть з ВІЛ в м. Київ потребують безоплатних послуг УЗД-дослідження, КТ/МРТ, стоматологічних та консультацій мамолога і гінеколога.


Такі результати виявили фахівці дослідницького проєкту, що має на меті визначити рівень реалізації бюджетних програм, а також якість послуг та рівень задоволеності соціальними і медичними послугами жінками, що живуть з ВІЛ в м. Київ.


Дослідники провели опитування 1000 ВІЛ+ Киянок в ході яких виявили низку цікавих фактів.


Більшість респонденток (71%) відповіли, що приймають АРТ постійно. Але 24 % приймають ліки з перевами, а 5% не приймають взагалі.


Це може свідчити про недостатню якість або відсутність доступу до соціальних послуг, що включають формування прихильності до прийому препаратів антиретровірусної терапії, а також стратегії піклування про власне здоров'я і принципів розуміння свого діагнозу, життя з ВІЛ-статусом.


65% ВІЛ+ Киянок, які отримували або отримують соціальні послуги найбільш затребуваними безкоштовними соціальними послугами, назвали: інформаційне та психологічне консультування (59%), індивідуальна підтримка (37%), мотиваційний консультування (18%). Актуальними для жінок, що живуть з ВІЛ, є такі соціальні послуги: консультації юриста та психолога, оздоровлення та групова психосоціальна підтримка. Актуальними медичними послугами для ВІЛ-позитивних жінок, які вони не можуть отримати безкоштовно, є: діагностичні дослідження (УЗД, МРТ, КТ), послуги стоматолога, репродуктолога, мамолога (діагностика і консультація), фахівця з планування сім'ї і гінекології.Питання оцінки підтримки від міської влади респондентками був сприйнятий як фінальна оцінка всієї соціальної підтримки. 92% респонденток змогли в анкеті дати цьому оцінку. З цієї кількості відповідей більша частина відповідей (57%) становив варіант «погано», ще 1% відповідей характеризується категорично низькою оцінкою «ніяк».


Оцінку «задовільно» поставило 35,5% опитаних жінок, що живуть з ВІЛ. Багато респонденток в процесі відповіді відзначали, що їм важко оцінити надану / ненадану соціальну допомогу з боку міської влади Києва і тому вони ставлять «нейтральну» оцінку. Тільки 6,4% респонденток впевнено оцінили роботу міста в сфері соціальних послуг як «добре».


Виходячи з цього ми можемо зафіксувати, що кожна друга жінка відверто незадоволена рівнем і якістю соціальної підтримки міської влади в зв'язку зі складними життєвими обставинами через ВІЛ-позитивний статусу.


Детально ознайомитись з матеріалами соціологічної оцінки:

socio_assessment
.pdf
Download PDF • 71.77MB


19 перегляд0 коментар

Адреса :
м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 16 В
(вхід з двору Європейського Університету)

Телефонуйте:
Тел.: +38 044 362 45 20

Для листувань:
03115, а/с 74, office@100lifekyiv.org

© 2018-2019 БО "100 відсотків життя.
Київський регіон". Сайт створено на Wix.com

150х56.jpg