Рівень дискримінації сьогодні менший на чверть


Відсоток ВІЛ-позитивних українців, які стикаються з дискримінацією у вигляді пліток та погроз з боку соціального оточення з 2010 по 2020 роки впав з 30% до 8% і з 18% до 5%, відповідно.


Такими є результати з четвертої хвилі дослідження “Індекс стигми людей, які живуть з ВІЛ, в Україні (2020)”. Попередні заміри проводились у 2010, 2013, 2016 роках. Відсоток випадків відмов людям з ВІЛ у медичних послугах впав до 4%, порівняно з 22% у 2010 році. Також у п’ять разів знизився рівень несанкціонованого розголошення ВІЛ-статусу з боку медичних працівників — 6% пацієнтів зазначили про такий досвід у 2020 році. Разом з тим, рівень самостигми і самодискримінації серед пацієнтів з ВІЛ лишається головною проблемою. Незважаючи на значний глобальний прогрес у лікуванні ВІЛ-інфекції, доступне лікування, існування профілактичних медичних препаратів та доступних сервісів, люди з ВІЛ продовжують відчувати сором і провину через ВІЛ-статус та можуть відмовлятись від медичної допомоги і близьких стосунків. “ Більше половини людей з ВІЛ відчувають тягар стигми і дискримінації по відношенню до самих себе, — коментує Ольга Петраш, заступниця директорки Проект USAID HealthLink. — Разом з тим 68% ВІЛ-позитивних пацієнтів зволікають з початком лікуванням в першу чергу саме через страх осуду і поганого ставлення до себе, в тому числі і з боку лікарів. На таку поведінку впливає брак поінформованості про ВІЛ і переваг раннього старту лікування. Вже зараз ці результати можна використовувати для покращення тренінгових і навчальних програм для медичних та соціальних працівників” Згідно з дослідженням, лише половина людей з ВІЛ знають, що існують закони, які можуть захистити їх права. Попри поступове толерування українського суспільства до ВІЛ-інфекції, брак поінформованості серед загального населення, та, навіть, медичної спільноти, провокує нові випадки дискримінації людей з ВІЛ. У 2020 році кожен п’ятий ВІЛ-позитивний пацієнт стикався з дискримінацією з боку медичного персоналу. Також кожна п’ята людина з ВІЛ стикалася з несанкціонованим розкриттям статусу протягом року. Найбільш вразливими до осуду та дискримінації є представники ключових ком’юніті: майже кожен четвертий робітник комерційного сексу та кожен п’ятий представник спільноти чоловіків, які мають секс з чоловіками, стикався з дискримінацією через свій ВІЛ-позитивний статус.Це аналітичне видання стало можливим не без нашої участі. Спекотними літніми днями соціальні працівники БО "100 відсотків життя. Київський регіон" займались збором даних серед ЛЖВ різних вікових, гендерних та ін категорій, які пізніше були опрацьовані АЦ "Соціоконсальтинг".

Висловлюємо величезну подяку нашим соцівальним консультантам за кропітку роботу, а Андрію Колесову за чітке керівництво регіональним етапом дослідження. Ми маємо причетність до продукту, що може вказати на нові методи здійснення інформаційної діяльності серед суспільства та підходи в роботі з ЛЖВ для покарщення кості послуг і наближення рівня стигми та дискримінації до нуля. ЧИТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ За матеріалами БО "100 відсотків життя"19 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі
Cities-Logo.png
кордрада2015-2019.jpg

Адреса :
м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 16 В
(вхід з двору Європейського Університету)

Телефонуйте:
Тел.: +38 044 362 45 20

Для листувань:
03115, а/с 74, office@100lifekyiv.org

© 2018-2019 БО "100 відсотків життя.
Київський регіон". Сайт створено на Wix.com

150х56.jpg