Міжнародний день захисту секс-працівників від насильства і жорстокості ( англ. International Day to End Violence Against Sex Workers ) покликаний звернути увагу суспільства на проблеми, пов'язані з жорстокістю і насильством, яким нерідко піддаються працівники сфери сексуальних послуг. Ця дата відзначається по всьому світу щорічно 17 грудня.

У 2001 році в італійському місті Венеція відбувся Перший всесвітній конгрес працівників, зайнятих в сфері сексуальних послуг. На цей конгрес прибули представники США , Італії , Німеччини , В'єтнаму , Таїланду , Камбоджі і деяких інших країн. Делегати, які зібралися на цьому конгресі, розповідали про проблеми, з якими стикаються працівники цієї сфери, і намагалися знайти шляхи їх вирішення.
Тоді ж секс-працівниці пройшлися вулицями міста з червоними парасольками, привертаючи увагу венеціанців і всієї світової громадськості до проблем порушення прав людини. Працівники цієї сфери занадто часто стають жертвами злочинів з боку сутенерів і клієнтів, найчастіше при повному потуранні влади, а в окремих випадках і під «дахом» правоохоронних органів .
Суспільство також байдуже дивиться на насильство, скоєне відносно секс-працівників. Нелюдський підхід до проблем працівників цієї сфери викликаний філософією «вони самі вибрали свою долю і отримали по заслугах». Прикладом подібного світогляду можна привести деякі висловлювання на інтернет-порталах після трагедії в Пермі , суть яких зводилася до того, що «нормальні люди по нічним клубам не ходять».
У Європейському союзі Міжнародний комітет з прав секс-працівників, починаючи з 2005 року , став використовувати червоний парасольку як символ опору дискримінації секс-працівників. Марші на кшталт венеціанського стали традиційними і отримали назву «Марш червоних парасольок».
ЯКЩО ВИ ВІДЧУВАЛИ ДО СЕБЕ БУДЬ-ЯКІ ПРОЯВИ НАСИЛЛЯ ЧИ УТИСКІВ, ЗВЕРНІТЬСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ: +38 050 450 777 4 +38 067 450 777 4 цілодобова гаряча лінія для секс-працівників або https://legalifeukraine.com/uk/about/ Благодійна організація "Легалайф-Україна"
Вважається, що виключно жінки надають послуги за винагороду. Але в Україні крім жінок секс-працею заробляють і чоловіки, і представники ЛГБТ-спільноти.
Більшість секс-працівників – особи репродуктивного віку та належать до вікової групи 25-35 років. Більшість починають працювати в сфері секс-послуг у віці 15-22 років.
СЕКС-ПРАЦІВНИКИ В УКРАЇНІ

Соціологічна інформація за результатами операційного дослідження «Виявлення бар’єрів у доступі і оцінка якості послуг для секс-працівників, вивчення їх потреб з метою підвищення ефективності програм зменшення шкоди, профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу в Україні», БО «Легалайф-Україна», 2016-2017 роки.