Олена Святюк: Прайд- це повага, єдність, свобода.


З жовтня минулого року найбільше громадське пацієнтське об'єднання Київського регіону, що займалося захистом прав пацієнтів та покращенням їх доступу до медичних і соціальних послуг, зазіхнуло на нове поле діяльності - послуги для представників та адвокація інтересів ЛГБТ спільноти. Чи не стане новий напрямок крихким льодом ат навіщо поважній організації пов'язувати свою долю з веселковою спільнотою запитаємо у директорки благодійної організації "100 відсотків життя. Київський регіон" Олени Святюк.Чому раптом ваша організація вирішила займатися профілактикою ВІЛ серед чоловіків, що мають секс з чоловіками? Адже ви ні коли не ставили собі такі цілі. З чим пов'язані такі раптові зміни у напрямках діяльності?

Ну, по перше давайте по порядку. Наша організація, якщо відверто, ще з 2015 року почала займатися профілактикою ВІЛ серед статевих партнерів ВІЛ-інфікованих, шляхом їх тестування та консультування. Серед ВІЛ-інфікованих клієнтів були різні представники спільнот. Тому я не можу сказати, що профілактика ВІЛ серед ЧСЧ для нас став зовсім новим напрямком роботи. Але потрібно зізнатися, що з самого початку реалізації проекту було дуже важко. Ми ні коли не працювали у тому форматі, який нам був запропонований Центром громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я України: робота консультантів з соціальних питань на сайтах надання послуг, на маршрутах, то все було нове, важке, але нам вдалося. Станом на сьогодні ми маємо гарну команду менеджерів, які опікуються своїми надавачами послуг, маємо своїх, найкращих консультантів із соціальних питань. Ми молодці, за якихось вісім місяців нам вдалося завоювати довіру серед ЧСЧ та налагодити партнерські відносини з ЛГБТ організаціями міста Києва і не тільки.


Коли сьогодні ми виконуємо показники, відкриваємо нові пункти надання послуг, розширюємо спектр послуг, маємо ну дуже багато планів щодо розвитку ЛГБТ напрямку в нашій організації, я вважаю нам є чим пишатися.


Які вбачаєте цілі, основні плани розвитку ЛГБТ напрямку в організації? Куди прямуватимете?

ЛГБТ напрямок в нашій організації, це як дитина, яку я особисто плекаю та лелію. Для мене головне побудувати якісну систему надання соціальних послуг для наших клієнтів, і не тільки соціальних, а і психологічних, юридичних. Я, як фахівець, на сьогодні зіткнулася із проблемою відсутності інформації про потреби ЧСЧ у соціальних послугах, ні хто ні де не висвітлював, що проводив колись оцінку потреб ЧСЧ спільноти, чи я цього просто не знайшла. У нас взагалі відсутня карта послуг для ЧСЧ спільноти, навіть мені важко зрозуміти і розібратися, чим саме, або краще сказати, які послуги надаються ЧСЧ і якими організаціями. Як тоді це може зробити пересічний клієнт, я не розумію. З цього випливає дуже багато планів, які ми обов’язково реалізуємо. Вже сьогодні ми маємо приміщення, в якому найближчим часом почнуть свій прийом психолог та юрист, до кінця липня почнуть діяти групи взаємодопомоги для ВІЛ-позитивних ЧСЧ. Ми запускаємо оцінку потреб серед наших клієнтів, яка дасть можливість визначитися чого не вистачає в послугах, чи потребує це додаткового фінансування і хто з донорів ці послуги може покрити. Планів багато і роботи теж.


Зараз в світі проходить місячник Прайду. Що це для Вас особисто? Яка Ваша думка з приводу активностей в нашій країні?

Відверто, от сміюся, не тому що питання смішне, чи тема смішна, а з того, що особисто для мене за словом Прайд ні чого не має. Ви спитаєте мене чому, як же так, як Ви можете таке говорити. А я вам задам питання, а ви знаєте що таке Прайд і яка його основна ідеологія? Під вами, я маю на увазі пересічного кореспондента. Хоча кореспондент коли йде на інтерв’ю, ще щось може почитати. А ви спитайте пересічного громадянина, що таке Прайд і навіщо він потрібен. Ось саме тому, за Прайдом я ні чого не бачу.


Прайд, це не один місяць в рік, це не тиждень, це не день. Я не хочу кидатися великими тут словами, розповідати про те, як все погано, чи навпаки, як все добре. Прайд – це щодення систематична та важка робота. Прайд -це повага, толерантність, терпимість, прийняття, єдність, самовизначення, свобода. Це багато ще чого, що просто відсутнє у нас у суспільстві. Це те, чого не має. Нам, всій ЛГБТ спільноті, потрібно працювати над тим, щоб суспільство саме так сприймало Прайд і розуміло для чого це і про що це. Нам потрібно виховувати гідних лідерів, високо кваліфіковано працювати на державному рівні, так само бути терпимими та толерантними до суспільства, яке не приймає ідеологій ЛГБТ. Нам потрібно працювати не тільки із суспільством, а і з ЛГБТ спільнотою, яка має мати почуття власної гідності, пишатися своєю сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю, усвідомлюючи та приймаючи себе такими, які вони є.Ми маємо розуміти, що змінити свідомість людей за один рік не можливо, навіть за десять.


Але ми маємо вибудувати так систему Прайду, якщо можна так сказати, щоб на всіх рівнях, починаючи від пересічного ЛГБТ, закінчуючи відкритим лідером, йшов один меседж, одна поведінка і безперечно була побудована система послуг, допомоги, як для ЛГБТ спільноти, так і для їх близького оточення. Я переконана, що багато що залежить від самого ЛГБТ, від того, як він зуміє побудувати свою стосунки зі своїм оточенням. Суспільство не можливо змінити згори, його можливо змінити лише з низів. І ми, БО «100 відсотків життя. Київський регіон», будемо це робити.


236 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Адреса :
м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 16 В
(вхід з двору Європейського Університету)

Телефонуйте:
Тел.: +38 044 362 45 20

Для листувань:
03115, а/с 74, office@100lifekyiv.org

© 2018-2019 БО "100 відсотків життя.
Київський регіон". Сайт створено на Wix.com

150х56.jpg