НАШІ ЛЮДИ ВСЮДИ

Ефективність роботи залучених консультантів з числа ув'язнених осіб вже сягає прогресивних показників.


Як зажди, на своєму шляху, ми долаємо певні перешкоди і зазвичай швидко знаходимо варіанти рішень, не допускаючи прогалин в своїй діяльності. Та все ж виникають і чинники проти яких жоден фахівець не здатний протистояти самотужки, без залучення сторонньої допомоги.


Так і світова пандемія коронавірусної інфекції внесла свої корективи в звичайний плин нашого буття і особиво вплинула на діяльність в соціальній та медичній сферах.


Так, через поширення COVID-19 Україною та запровадження карантинних обмежень наші соціальні працівники втратили можливість безперешкодного доступу на території виправних колоній.

На базі виправних колоній соціальні працівники надають соціальні послуги (в якості благодійної допомоги), в рамках проєкту "Заради життя", що успішно впроваджує БО "100 відсотків життя. Київський регоін" за сприяння організації "РАТН" та фінансової підтримки USAID.


Основним завданням проєкту є активне виявлення нових випадкі ВІЛ-інфекції, туберкульозу та вірусних гепатитів, супровід диспансеризації та призначення препаратів АРТ (ліків від ВІЛ, що пригнічують вірус та зменшують його концентрацію в організмі).

І саме через поширення коронавірусної хвороби та запровадження обмежень, ми могли стикнутись з проблемою зупинки забезпечення соціальними послугами осіб що відбувають покарання. Та, на щастя, наша команда може гордитися "скаженими" фахівцями, для яких робота це не тягар а покликання.


Дуже швидко ми знайши вихід із ситуації та запровадили революційний метод: до команди соціальних працівників долучили осіб із числа засуджених, що відбувають покарання. Таким чином ми вирішуємо проблему доступу до території виправних колоній. І не буде зайвим зазначити користь консультування за моделю "рівний-рівному", що полягає у взаємодії консультанта та клієнта, які мають спільні ознаки накшталт діагнозу , віросповідання, СОГІ або приналежності до ключових груп підвищеного ризику інфікування.


Досліджуючи ефективність нового підходу з залучення до надання засудженим соціальних послуг, консультанта з числа засуджених, ми помітили позитивні зміни: поєднання можливостей консультування на базі виправних колоній залученим ув'язненим та пдтримки і забезпечення іншого функціоналу соціальними працівниками проєкту має вплив не тільки на якість роботи а й на прискорення дій для досягнення цуілей проєкту.

До прикладу нещодавній візит до Бориспільської виправної колонії №119. Завдяки діяльності нашого залученого консультанта виявлено три нові випадки ВІЛ-інфекції з числа ув'язнених. Також було здійснено забір та транспортування зразків крові нововиявлених ВІЛ-позитивних до лабораторії для досліджень з метою призначення лікування вірусного гепатиту С.


Висловлюємо щиру подяку керівництву центру охорони здоров'я ДКВС України за сприяння всім нашим новим методам діяльності та непохитну підтримку. Лише разом ми зможемо протистояти розвитку епідемій соціально небезпечних захворювань та поширенню нових випадків інфікування.

15 перегляд0 коментар