МІФИ ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ - РОЗПОВСЮДЖЕНЕ ЯВИЩЕ СЕРЕД ПАЦІЄНТІВ

Оновлено: 20 трав 2020 р.


Галина Єльська

Мене звати Галина, я вже п’ятий рік працюю в сфері допомоги і підтримки людей, які живуть з ВІЛ. Дуже часто я стикаюсь з міфами, що побутують серед пацієнтів, які лікують хронічні захворювання. Хочу розповісти про деякі.«ВІЛ можна інфікуватись в побуті».

Бувають випадки коли недостатня обізнаність про способи передачі вірусу, як самої ВІЛ- інфікованої людини так і її родичів та близьких, приводить до побоювань і комплексів. Результатом цього є дискримінація чи самодискримінація людини яка живе з ВІЛ. Він чи вона починають самоізолюватися. Використовують окремий посуд, сплять на окремому ліжку, часто навіть в іншій кімнаті. Перестають обіймати і цілувати близьких. Всі речі та поверхні ретельно дезінфікують. Намагаються уникати громадських місць. Бояться відвідувати спортзали, бані, басейни.

Насправді ВІЛ не передається повітряно-крапельним шляхом. В поту, сльозах, слині, сечі та калі ВІЛ-інфікованої людини вірусу знаходиться дуже мало. Такої кількості недостатньо для інфікування здорової людини. А непошкоджена шкіра є природнім бар’єром для вірусу, тому неможлива його передача при контактах (дотиках, рукостисканнях , обіймах, поцілунках).


Виключенням є лише ситуації коли в побуті відбувається незахищений контакт зі свіжою кров’ю ВІЛ-інфікованої людини.«В мене все добре, я не хворий, адже якось раз здавав тест на ВІЛ»

Зазвичай люди навіть не пам’ятають коли та за яких умов проходили тестування.


Тест на виявлення ВІЛ ефективний лише у тих випадках коли тестування є регулярним. Один аналіз може виявитись псевдо негативним, тобто тоді коли в крові є вірус, а в результатах аналізу немає. Тести на ВІЛ виявляють не сам вірус, а антитіла до нього. Це відповідь імунної системи на ВІЛ-інфекцію. Особливість вірусу така, що імунна відповідь дозріває довго, зазвичай декілька тижнів, під

час цього періоду тести не можуть побачити ВІЛ. Цей період називається періодом «Вікна» і становить від двох до шести місяців. Іноді, на останніх стадіях розвитку вірусу, імунна система наскільки погано працює, що не виробляє ці самі антитіла, тому під час тестування також неможливо виявити ВІЛ.


Щоб виключити ці фактори перевірка на ВІЛ повинна проходити в два етапи з перервою мінімум два місяці. На ВІЛ потрібно перевірятись систематично раз на рік. А категоріям, що знаходяться в групі ризику – раз в три місяці.


Галина Єльська, консультантка з соціальних питань

111 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Адреса :
м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 16 В
(вхід з двору Європейського Університету)

Телефонуйте:
Тел.: +38 044 362 45 20

Для листувань:
03115, а/с 74, office@100lifekyiv.org

© 2018-2019 БО "100 відсотків життя.
Київський регіон". Сайт створено на Wix.com

150х56.jpg