Експерти пояснили, що змінилося в законі про насильство

Українцям пояснили, як будуть діяти поправки, які були внесені до Кримінального кодексу про згвалтування і сексуальне насильство, які набрали чинності 11 січня. Про це повідомляється в сюжеті ТСН.


Україна внесла зміни до Кримінального кодексу у статті, які стосуються сексуального та домашнього насильства, зґвалтування, примушення до сексу або до шлюбу, а також всіх інших злочинів, які обмежують статеву свободу жінок, чоловіків і дітей.


Одна з важливих змін – це новий термін "сексуальне насильство", яке включає в себе не тільки сам статевий акт, але і будь-які інші способи насильства, пов'язані з сексуальним підтекстом. Всі види згвалтування тепер об'єднали в одну статтю, а за сексуальне насильство над дітьми до 14 років посилили покарання до 15 років позбавлення волі.


Також з'явилися нові терміни – "примушування до сексу", "примушування до аборту", "примушення до шлюбу". І введено поняття – економічне насильство та психологічне.


У першому випадку мова йде про те, що у потерпілого можуть забрати гроші, майно, документи і примушувати до праці або заборонити лікуватися. У другому – приниження, залякування, переслідування, регулярний психологічний тиск і навіть нецензурні слова.


До речі, суд може заборонити будь-яке спілкування зі своїми жертвами і видати заборону на наближення, відвідування і телефонні дзвінки. При чому, заборону може отримати не тільки чоловік, але і жінка.

Раніше в поліцію жертви могли звернутися тільки в тому випадку, якщо було застосовано фізичне насильство. Тепер поліція буде мати право реагувати і на інші випадки знущання.


"Наприклад, у випадку психологічного тиску або матеріальної складової. Не дам тобі грошей, або щось не куплю, або щось інше. Тобто, користуватися цим для задоволення сексуальної пристрасті", - розповів помічник голови Національної поліції Андрій Ткачов.


Він пояснив, що такі випадки будуть розслідуватися також, як і раніше – за допомогою експертизи, показань свідків. А добровільна згода – це коли людина усвідомлює, на що йде, що він робить і робить це за власним бажанням.

У Стамбульській конвенції існує поняття "примус до шлюбу" – цей пункт стосується в першу чергу представників етнічних груп, яких за звичаєм змушують вийти заміж або одружуватися практично ще в дитинстві.


Однак в Україні вона може бути застосована і до жінки, яка шантажує чоловіка вагітністю, щоб він одружився. При чому такий шлюб може бути визнаний недійсним навіть через кілька років.


А ось юристи пояснюють, що розписка, про яку так багато жартують – насправді не буде мати юридичної сили, а також, як і відсутність розписки не буде підтверджувати, що згоди не було.


"Розписка не гарантує згоди, і відсутність розписок не свідчить про те, що такої згоди не було. Тотальний самоконтроль - це, в принципі, єдине, що може забезпечити повністю особу від того, що може з нею статися у зв'язку з такими змінами", - пояснив юрист Анатолій Рибачок.


Крім того, правозахисники пояснюють, що в даному законі тепер передбачається насильство і між подружжям, так як багато жінок не розуміли, що примус до сексу з боку законного чоловіка – це порушення їх прав.


"У нас є категорія наших абоненток, які впевнені в тому, що в принципі сексуального насильства або зґвалтування в шлюбі не існує. Я вийшла заміж за свого чоловіка, це мій обов'язок, не має значення, хочу я чи не хочу. Відкриваємо очі на те, що кожен має право погоджуватися на секс або не погоджуватися. Тобто наша згода має бути свідома і добровільна", - розповіла директор департаменту національних гарячих ліній ГО "Ла Страда-Україна" Кривуляк Олена.Також українці тепер будуть захищені від прояви домашнього насильства – побої, знущання, агресія. У таких випадках, якщо, наприклад, жінка зазначає в заяві про "домашнє насильство", то поліція буде доводити справу до суду, навіть якщо кривдник змусить свою жертву забрати заяву.


За матеріалами ресурсу РБК-Україна

107 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Адреса :
м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 16 В
(вхід з двору Європейського Університету)

Телефонуйте:
Тел.: +38 044 362 45 20

Для листувань:
03115, а/с 74, office@100lifekyiv.org

© 2018-2019 БО "100 відсотків життя.
Київський регіон". Сайт створено на Wix.com

150х56.jpg