День пам'яті транс людей, що загинули від насильницьких дій

В календарі ми маємо дні гордості і дні пам'яті. Ми продовжуємо жити в світі, де гендерні норми і сконструйовані ролі досі визначають ставлення до людини.


Сьогодні, 20 листопада, люди у всьому світі говорять про вбивства транс людей, висловлюють співчуття їх рідним та близьким, здійснюють діяльність у напрямку протидії трансфобії та злочинам та її тлі.


Дослідницький проект Transrespect versus Transphobia Worldwide (TvT) опублікував глобальні дані, зібрані за допомогою моніторингу транс-вбивств (TMM).


Дані TMM за 2020 рік показують, що:

  • 350 транс і гендерно-варіативних людей були вбиті, що на 6% більше, ніж в 2019 році;

  • 98% убитих були транс-жінками або транс-фемінними персонами;

  • 62% убитих транс-людей, чия професія відома, були секс-працівниками;

  • з 28 транс-людей, убитих в США, 79% склали люди з не білим кольором шкіри;

  • 11 транс-людей вбито в Європі; 50% з них були мігрантами;

  • 82% всіх зареєстрованих вбивств відбулися в Центральній і Південній Америці; 43% - в Бразилії;

  • 38% вбивств було скоєно на вулиці і 22% - у власному будинку жертви;

  • Середній вік убитих - 31 рік, вік наймолодшої людини - 15 років.

Судячи з даних TMM, транс жінки, залучені в секс-роботу (особливо мігрантки), можуть бути в найбільшому ризику зіткнутися з насильством і не мати бажання або можливості звертатися в поліцію для попередження або зупинки насильства. ЛГБТ або транс-організаціям стає відомо далеко не про всі насильницькі смерті транс або небінарних людей. Смерті стають частиною сліпої статистики, без зазначеної ідентичності людини, мотиви вбивств. Статистика, яку ми бачимо, може бути лише видимою верхівкою, яка приховує більшу частину систематичного насильства і тортур, доведення до самогубств і самоушкоджень, насильницької смерті людей.


Дослідження, говорять про те, що транс люди є найбільш вразливою групою серед ЛГБТ-спільнот, що підтверджує не тільки кількість задокументованих випадків насильства і порушень прав щодо транс людей, а й їх витонченість та ненависть під час насильства і тортур, тяжкість каліцтв, які прагнуть завдати транс людям злочинці.

Ми пам'ятаємо померлих, тому що це допомагає нам продовжувати боротьбу і активізм, адже в нашому світі сконструйовані норми і ролі поведінки можуть бути приводом для агресивного страху, що приводить до насильства і вбивства. Ми пам'ятаємо про тих, хто пішов, тому що це створює в нас відчуття життя і цілісності наших спільнот, пам'ять згуртовує нас і допомагає не зупинятись на шляху боротьби за кожне життя.

32 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі
Cities-Logo.png
кордрада2015-2019.jpg

Адреса :
м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 16 В
(вхід з двору Європейського Університету)

Телефонуйте:
Тел.: +38 044 362 45 20

Для листувань:
03115, а/с 74, office@100lifekyiv.org

© 2018-2019 БО "100 відсотків життя.
Київський регіон". Сайт створено на Wix.com

150х56.jpg