АЛКОГОЛЬ ТА ПЕСТИЦИДИ ВБИВАЮТЬ СПЕРМАТОЗОЇДІВ

Вчені повідомили, що кількість сперматозоїдів в промислово розвинених країнах скоротилося вдвічі всього за чотири десятиліття. І вони продовжують знижуватися.


В журналі Andrology опублікували нове дослідження вчених з Женевського університету, врамках якого були обстежені 2523 молодих чоловіків у віці від 18 до 22 років, призовників Швейцарськогої армії.


Вчені зосередилися на трьох ключових показниках якості сперми: кількості, рухливості і морфології сперматозоїдів.

В Європі середня кількість сперматозоїдів варіюється від 41 до 67 мільйонів на мілілітр (мл), в залежності від країни. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), кількість сперматозоїдів нижче 15 мільйонів на мл робить людину безплідним.


У чверті досліджених чоловіків менше 40 відсотків сперматозоїдів були рухливими, а у 43 відсотків чоловіків було менше 4 відсотків нормально сформованих сперматозоїдів. В цілому, тільки 38 відсотків швейцарських чоловіків мали значення концентрації сперматозоїдів, рухливості і морфології, які відповідали критеріям ВООЗ для здорової сперми.


Так чому ж якість сперми впало так низько? Відповідь на це питання в даний час неясний, але є кілька факторів, які могли вплинути. Наприклад, дослідники виявили, що чоловіки з поганою фертильністю частіше мали матерів, які курили під час вагітності. Інші фактори, які, як вважається, пов'язані з низькою кількістю сперматозоїдів, включають вживання алкоголю, ожиріння, стрес і вплив пестицидів.Поряд з впливом на здатність чоловіка мати дітей, погана якість сперми також пов'язано з більш високою частотою виникнення раку яєчка. Аналізуючи дані про поширеність раку яєчка в Швейцарії, вчені виявили, що за останні кілька десятиліть захворюваність зросла з 7,6 випадків на 100 000 чоловіків у 1980 році до 10,4 в 2014 році.


Країни з найкращим кількістю сперматозоїдів, такі як Іспанія, Фінляндія та Естонія, мають більш низькі показники раку яєчка.

40 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Адреса :
м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 16 В
(вхід з двору Європейського Університету)

Телефонуйте:
Тел.: +38 044 362 45 20

Для листувань:
03115, а/с 74, office@100lifekyiv.org

© 2018-2019 БО "100 відсотків життя.
Київський регіон". Сайт створено на Wix.com

150х56.jpg